Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Wspólnie z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łodzi nasza szkoła przeprowadzać będzie test diagnostyczny w zakresie przygotowania uczniów do Egzaminu Ósmoklasisty. Jest to drugi w naszej szkole tzw. egzamin próbny (pierwszy odbył się, gdy uczniowie uczęszczali do szkoły). Bardzo proszę byście Państwo i Uczniowie zapoznali się ze wszystkimi informacjami i wytycznymi dotyczącymi organizacji testu, gdyż przebiegać on będzie w szczególnych warunkach. Dodam również, że przystąpienie do próbnego egzaminu w szkole jest dobrowolne, a test nie podlega ocenie. Jako dyrekcja szkoły rekomendujemy udział w egzaminie próbnym – w celu sprawdzenia wiadomości i umiejętności, obycia z procedurami egzaminacyjnymi i zniwelowania stresu na prawdziwym egzaminie.
Życzymy powodzenia!
A. Drewnicz-Kaczmarek
Joanna Garstka Dyrekcja
SP 3 w Zgierzu
EGZAMINY PRÓBNE KLAS ÓSMYCH (17-19 MARCA 2021 r.)
Dzień I
17 marca 2021r. / środa, godz. 9.00 - 11.00
- język polski / 120 minut.
Dzień II
18 marca 2021r. / czwartek, godz. 9.00 - 10.40
- matematyka / 100 minut.
Dzień III
19 marca 2021r. / piątek, godz. 9.00 - 10.30
- język angielski / 90 minut.
Uwaga! Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, którym przysługuje wydłużenie czasu pracy – będą poinformowani o szczegółach przez wychowawców.
Zasady organizacji Egzaminu Próbnego
1) Środki bezpieczeństwa:
a) Do egzaminu próbnego może przystąpić uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
b) Na egzamin nie może przyjść osoba objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
c) Uczeń posiada własne przybory do pisania (czarne długopisy lub cienkopisy), buty na zmianę oraz ważną legitymację szkolną. Długopisy zmazywalne/ścieralne nie są dozwolone.
d) Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.45. wchodzą do szkoły wyznaczonym wejściem: klasa 8a – wejście boczne, klasa 8b – wejście główne (codziennie tym samym). Ustawiają się przed budynkiem w kolejności takiej, jak w dzienniku lekcyjnym.
e) Czekając na wpuszczenie do szkoły, uczniowie stoją w odległości 2 metrów od siebie.
f) Uczniowie dezynfekują ręce przy wejściu do szkoły, noszą maseczki w częściach wspólnych szkoły (mogą zdjąć je w sali lekcyjnej).
g) Uczniowie zostawiają odzież wierzchnią i buty w swoich szafkach.
2) Podczas egzaminu:
a) Uczniowie w salach siadają na wyznaczonych miejscach. Listy z przydziałem do sal będą wywieszone na drzwiach sal egzaminacyjnych (sale na dole:1,2,3,4+sala chemiczna).
b) W salach uczniowie siedzą pojedynczo, z zachowaniem 1,5 m odległości.
c) Przed rozpoczęciem egzaminu przewodniczący zespołów nadzorujących w danej sali informują zdających o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa oraz o zasadach dotyczących samego egzaminu.
d) Podczas egzaminu uczniowie nie mogą korzystać z urządzeń do telekomunikacji.
e) Podczas egzaminu uczeń może mieć butelkę z wodą.
f) Po rozdaniu arkuszy uczniowie muszą sprawdzić ich kompletność. Kodowanie arkuszy zaczynają w jednym momencie po sprawdzeniu kompletności materiałów przez wszystkich piszących w sali.
g) Uczniowie nie porozumiewają się w trakcie egzaminu.
h) Uczniowie nie opuszczają sali w trakcie trwania egzaminu. W uzasadnionych przypadkach uczeń sygnalizuje taką potrzebę poprzez podniesienie ręki i opuszcza salę po uzyskaniu zgody nauczyciela.
i) Koniec pracy z arkuszem egzaminacyjnym uczniowie sygnalizują przez podniesienie ręki. Opuszczają salę po tym, jak nauczyciel sprawdzi kompletność wypełnień na arkuszu.
3) Wyjście ze szkoły:
a) Uczeń, który ukończy egzamin przed czasem, może w ciszy opuścić salę lekcyjną, a następnie ubrać się i iść do domu.
b) Uczniowie opuszczają szkołę tą samą drogą, odpowiednio wejściem bocznym lub głównym.
c) Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
W dniach 17-19 marca 2021 r. będzie inna organizacja zajęć w klasach IV – VIII – o szczegółach poinformują wychowawcy.
Uczniowie klas I-III przychodzą do szkoły zgodnie z planem lekcji.